Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gokhanka/cephemuhendisi.net/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
CEPHE DANIŞMANI NE YAPAR ? – Erdal ÖZDEMİR Cephe Mühendisi

CEPHE DANIŞMANI NE YAPAR ?

 

CEPHE DANIŞMANI NE YAPAR?

Cephe Danışmanı,

Mimari Konsept tasarımı bitmiş bir projenin dış cephesinin uygulanabilirliğini sağlamak amacıyla, gerekli ön çalışmayı yapan ve organize eden uzman kişidir. Bunun için  Cephe danışmanının elinde, başlangıçta iki şey vardır.

  • Genel Mimari veya Cephe konsepti,
  • Cephe bütçesi.

Cephe danışmanlığı başlıca bu iki kriteri göz önünde bulundurarak çalışmalarına başlar . Bir elinde bütçe bir elinde konsept.

İlk önce bütçeyi de dikkate alarak cephe konseptini uygulanabilir bir projeye dönüştürür, daha sonrada işverenin bu projeyi doğru bir şekilde ihale edebilmesi için  İhale dosyasını hazırlar. İşveren cephe ihalesini cephe danışmanının hazırlamış olduğu ihale dosyası ile ihale eder.

Böylece Cephe danışmanlığı, doğru malzemeler ile doğru detayları ve doğru taşeronu işverenin himayesine sunar. Son olarak da işverenin proje yönetimi organizasyon yapısına göre, talep edildiği taktide “Mesleki kontrollük” hizmeti vererek, işverenin proje yönetimine denetlemeli danışmanlık yapar. Böylece uygulama denetimini yapan şantiyedeki proje yönetiminin de hatalı veya eksik davranmasının önüne geçilmiş olur.

Konunun çok daha ayrıntılı bilgilendirilmesi için lütfen Özdemir Consulting Co. Erdal Özdemir ile irtibata geçiniz.